Cała wiedza o przeprowadzkach w 5 minut!


Przygotowując się do przeprowadzki pierwsze, co powinniśmy zrobić, to ustalić termin przeprowadzki i jak najwcześniej zarezerwować transport. Najwięcej przeprowadzek - co zrozumiałe - odbywa się pod koniec miesiąca. Nie warto więc zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę.

Jeśli to nasza pierwsza przeprowadzka, warto ustalić sobie listę rzeczy do zrobienia - zwykle musimy wykonać wiele różnych zadań prawie jednocześnie: oddać zwalniane mieszkanie, odebrać klucze do nowego, spakować się, rozpakować. Czasem dochodzi do tego odebranie dziecka, znalezienie opieki nad naszym zwierzakiem.

Warto też wcześniej umówić się na odbiór kluczy zastrzegając przy tym, że plany mogą się przesunąć o godzinę w przód lub wstecz.
 

Jeśli nie mogą sobie Państwo pozwolić na wzięcie wolnego w pracy lub chcą państwo, by przeprowadzką zajęli się od początku do końca specjaliści można wybrać pełną usługę naszej firmy, w czasie której pracownicy nie tylko przeniosą i przewiozą, ale i spakują wszystkie, nawet te najdrobniejsze Państwa rzeczy.


Jeśli zdecydujemy się pakować sami, to warto pomyśleć wcześniej o przygotowaniu kartonów, worków, taśm, streczu. Przydadzą się na pewno. Warto pamiętać, że zbyt duże kartony mogą się łatwo rozpaść, zbyt małe też - ze zrozumiałych względów - na niewiele się zdadzą.
 

Oczywiście jeśli nas Państwo uprzedzą wszystkie potrzebne materiały przywieziemy odpowiednio wcześniej.


Ponadto warto pamiętać o tym, o czym w takich momentach zapominamy najczęściej - o zadbaniu o siebie. Warto zaopatrzyć się w wodę, spakować osobno jedzenie, przygotować dodatkowy posiłek. Będziemy sobie za to na pewno wdzięczni.